Daug triukšmo dėl sekso

Liepos mėnesį Kinijos rinkodaristai kaip pašėlę lipo ant to paties grėblio – vis išsišokdavo su pernelyg seksualiomis reklaminėmis kampanijomis.

Pirmasis garsiai nuskambėjo drabužių gamintojo UNIQLO prekės ženklas, kai liepos viduryje į internetą pateko video selfis porelės, kuri mylėjosi šios parduotuvės matavimosi kabinoje Pekine. Per pirmą parą video buvo peržiūrėtas ir pasidalintas apie 2,5 mln. kartų.

uniqlo-store
(nuotrauka iš Retail Evolution)

Prekės ženklas iškart atsiribojo nuo bet kokių sąsajų su šio filmuko kūrimu, tačiau internautai neabejoja, kad jis buvo filmuotas kaip paskalų tipo reklama, kuri šiuo metu gana populiari Kinijoje. Paskui kai kurie žmonės net specialiai ėjo į tą parduotuvę nusifotografuoti toje žymioje persirengimo kabinoje, kiti talpino analogiškas nuotraukas ar video iš kitų UNIQLO parduotuvių kabinų.

Kinijos valdžia tuoj pat sušaukė pasitarimą dėl interneto saugumo (kaip toks filmukas galėjo praslysti pro tūkstančių interneto cenzūruotojų akis?), netrukus sulaikė 5 žmones, susijusius su šio vaizdelio filmavimu ir jo pasklidimu (tarp jų ir nufilmuotą porą, nors buvo jau nuėjęs gandas, kad mergina nusižudė), ir paskelbė, kad šis filmukas, taip pat ir jo žiūrėjimas bei dalijimasis pažeidžia pamatines socializmo vertybes. Jeigu socializmas jums nerūpi, bet rūpi nuoga kinė ir apsirengęs, ją iš nugaros „paėmęs“ kinas, video nesunkiai rasite internete.

Į UNIQLO skandalą netruko sureaguoti viešieji baseinai, kuriuose kartais irgi nutinka „nesocialistinių“ dalykų. Čongčingo miesto vandens parkas po atviru dangumi tuoj pat pasidabino didžiuliais plakatais, raginančiais plaukioti kultūringai, persirengimo kabinas naudoti pagal paskirtį ir nedaryti to, dėl ko paskui būtų gėda.

nosex-01
(Nuotrauka iš NetEase)

Geriausi iš užrašų skelbia: „Uniqlo video patyrė fiasko. Persirengimo kabinoje nebūsi nugalėtoju“ arba „Maudykitės kultūringai, nevaidinkite persiregimo kabinos žvaigždžių“. Gal mažumėlę persistengė?

Dar nespėjo kalbos apie seksą ir rinkodarą ataušti, kai Pekino gatves užplūdo “spartiečiai”. Maždaug 100 vakarietiškos išvaizdos pusnuogių modelių nešiojo į biurus sveiko maisto restorano Salad Sweetie pietus. Ir netrukus buvo parklupdyti ir surakinti policijos. Kodėl?

2AC6182F00000578-3171832-This_is_Sparta_Male_models_were_employed_by_Beijing_restaurant_S-a-47_1437643662295 2AC6180600000578-3171832-Enforcement_Pictures_went_viral_online_and_web_users_agreed_with-m-1_1437646263423

Ko gero, todėl, kad atrodė per daug seksualiai ir iššaukiančiai, tad vos tik pasirodydavo gatvėje, juos tuoj pat apspisdavo smalsūs fotografuojantys ir filmuojantys kinai (ar daugiau kinės). Policija ne kartą prašė minią išsiskirstyti, nes didesni nei 30 žmonių susibūrimai Kinijoje yra draudžiami, tačiau žmonės, žinoma, neklausė… Neklausė ir modeliai, nes jie turėjo užduotį ir ją vykdė.

Salad Sweetie teisinosi norėję parodyti, koks gražus yra sveikas kūnas, o policija paskelbė, kad toks elgesys „trikdo visuomeninę tvarką“. Kai kurie žmonės net pamanė, kad spartiečiai puola Kiniją, bet laimei šaunioji vietinė policija juos sutvarkė per 5 sekundes! Restoranas viešai pasižadėjo „laikytis viešosios tvarkos ir daryti gerą socialinę įtaką“.

Teigiama, kad “spartiečių” areštas įvyko šalia to paties prekybos centro, kuriame buvo nufilmuotas ir minėtasis UNIQLO vaizdelis…